Radiometer - specjaliści w dziedzinie krwi

Radiometer - pionier w oznaczaniu parametrów krytycznych od 1954 roku

  • Połączone rozwiązania, specjalistyczna wiedza, zbudowane na zaufaniu partnerstwo
  • Ciągłe innowacje i doskonalenie
  • Rynkowy lider w dziedzinie oznaczeń parametrów krytycznych

Znaczący początek oznaczeń parametrów krytycznych

Historia firmy Radiometer w obecnym kształcie rozpoczęła się w 1954 roku, kiedy to opracowano pierwszy na świecie komercyjnie dostępny analizator gazometryczny. [1, 2]

Ale czy wiesz, że historia firmy Radiometer sięga jeszcze dalej? Założona w 1935 r. firma Radiometer koncentrowała się początkowo na elektronicznych przyrządach pomiarowych przeznaczonych dla rozwijającej się branży radiowej.

Jednak gdy na początku lat pięćdziesiątych XX wieku epidemia polio ogarnęła Europę, profesor Poul Astrup i anestezjolog Bjarne Ibsen odkryli, że do pomiaru wartości pH we krwi można użyć pehametrów firmy Radiometer. [1, 2, 3]

Stały nacisk na diagnostykę stanów nagłych

Od tego czasu udoskonaliliśmy naszą wiedzę i doświadczenie w dziedzinie oznaczeń parametrów krytycznych krwi i kontynuujemy rozwój naszych rozwiązań diagnostycznych w diagnostyce stanów nagłych.

Dla przykładu nasze analizatory parametrów krytycznych mogą dostarczyć wyniki badań 19 parametrów, w tym kreatyniny i mocznika, w ciągu zaledwie 35 sekund.

Ponadto analizator immunologiczny Radiometer AQT90 FLEX może testować dziewięć różnych biomarkerów, które pomagają w diagnozowaniu: infekcji, niewydolności serca, ciąży, żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej i zawału mięśnia sercowego - dostarczając wyniki w ciągu 11-21 minut.

Dziś, jako światowy lider na rynku oznaczania parametrów krytycznych, nadal pomagamy pracownikom służby zdrowia stawiać życie na pierwszym miejscu dzięki kompleksowym rozwiązaniom, specjalistycznej wiedzy i godnemu zaufania partnerstwu.

Czym jest gazometria?

Kiedy u pacjenta w stanie krytycznym występuje choroba układu oddechowego lub zaburzenia metaboliczne, analiza parametrów krytycznych krwi tętniczej ma kluczowe znaczenie dla oceny jego stanu, podjęcia odpowiednich decyzji diagnostycznych oraz monitorowania efektów potencjalnego leczenia.

Analiza parametrów krytycznych polega na pomiarze stężenia tlenu (O2), dwutlenku węgla (CO2) oraz odczynu (pH) krwi, a także stężeń innych parametrów, np. elektrolitów, metabolitów i CO-oksymetrii.

Pacjenci w stanie krytycznym są często niestabilni, a wartości parametrów krytycznych mogą ulegać szybkim zmianom, co wymaga szybkiej interwencji ze strony personelu medycznego.

Dlaczego szybkie i wiarygodne wyniki mają kluczowe znaczenie w przypadku gazometrii krwi

Wynik oznaczenia parametru krytycznego odzwierciedla stan pacjenta. Często konieczne jest wielokrotne pobieranie próbek krwi, aby uzyskać nowy wynik gazometrii tu i teraz.

Aby możliwe było szybkie i dobrze uzasadnione podejmowanie decyzji dotyczących diagnozy i leczenia, wyniki gazometrii muszą być dostępne w bardzo krótkim czasie.

Dlatego klinicyści często wykonują badania gazometryczne krwi bezpośrednio w miejscu opieki, aby uniknąć oczekiwania na wyniki badań z centralnego laboratorium.

Analizatory parametrów krytycznych firmy Radiometer szybko dostarczają wiarygodne wyniki w czasie mierzonym w sekundach na podstawie próbki krwi o objętości 65 ml.

Przewodnik po oznaczaniu parametrów krytycznych

Analiza parametrów krytycznych wymaga ścisłego przestrzegania najlepszych praktyk w trakcie całego procesu, w tym w fazach przedanalitycznej, analitycznej i postanalitycznej.

Jakość próbki krwi ma kluczowe znaczenie dla jakości wyniku.

Analiza parametrów krytycznych charakteryzuje się tendencją do występowania różnych błędów przedanalitycznych, które mogą wystąpić w trakcie procedury pobierania i przygotowania próbek, co może mieć niekorzystny wpływ na wyniki oznaczenia.

Zebraliśmy zestaw filmów edukacyjnych i materiałów szkoleniowych na temat pobierania próbek krwi tętniczej do gazometrii, równowagi kwasowo-zasadowej i sposobu interpretacji wyników oznaczenia.

Powiązane źródła wiedzy

Podręcznik dotyczący badań w nagłych przypadkach

Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący gazometrii i pomiaru innych parametrów krytycznych w sytuacji badań w nagłych przypadkach.

Bibliografia

1. Andersen H.L. Livsværk - Radiometer 1935-2004. Historika 2020
2. Senelar LR. The Danish anaesthesiologist Björn Ibsen a pioneer of long-term ventilation on the upper airways. Senckenberg Institute of History and Ethics of Medicine 2009. 1-49.
3. Severinghaus J et al. Blood Gas Analysis and Critical Care Medicine. Am J Respir Crit Care Med 1998; 157: S114-S122.


MAPSSS-000384 R2

Na tej stronie wykorzystywane są pliki cookies

Pliki cookies
Potwierdź swoje konto Radiometer

Wprowadź poprawny adres e-mail

KONTYNUUJ
Podając swój adres e-mail, akceptujesz politykę prywatności
Firma Radiometer korzysta z Microsoft Azure AD do autoryzacji dostępu klientów. Jeśli już jesteś zarejestrowany, możesz zalogować się w Microsoft Azure AD za pomocą danych logowania Microsoft Azure AD.
Już jesteś zarejestrowany
Firma Radiometer korzysta z Microsoft Azure AD do autoryzacji dostępu klientów. Jeśli już jesteś zarejestrowany, możesz zalogować się w Microsoft Azure AD za pomocą danych logowania Microsoft Azure AD.
Dziękujemy

W wiadomości e-mail wyślemy zaproszenie do logowania za pomocą Microsoft Azure AD

Firma Radiometer korzysta z Microsoft Azure AD do autoryzacji dostępu klientów.
Przepraszamy

Twój adres e-mail nie jest zarejestrowany u nas

Wcześniej wysłaliśmy zaproszenie e-mailem

Kliknij „Rozpocznij” w wiadomości e-mail, aby zaakceptować zaproszenie

Firma Radiometer korzysta z Microsoft Azure AD do autoryzacji dostępu klientów.
Przepraszamy

Nie udało nam się przetworzyć Twojej prośby z powodu błędu komunikacji

Przepraszamy

To konto nie otrzymało dostępu do portalu

W celu autoryzacji użytkowników firma Radiometer używa usługi Microsoft AZURE Active Directory (AZURE AD)

Firma Radiometer wykorzystuje AZURE AD do zapewnienia bezpiecznego dostępu do dokumentów, zasobów i innych usług na naszym portalu informacyjnym dla klientów i partnerów.

Możesz zalogować się do portalu dla klientów Radiometer za pomocą tych samych danych logowania, jeśli Twoja firma już korzysta z AZURE AD.

Główne zalety

  • Można wykorzystać już istniejące dane logowania Active Directory
  • Jedno logowanie
  • Te same dane do przyszłych usług
  • Prośba o dostęp

    Otrzymasz zaproszenie do naszych usług w wiadomości e-mail po zatwierdzeniu Twojej prośby.

    Po zaakceptowaniu zaproszenia możesz zalogować się do portalu dla klientów Radiometer za pomocą tych samych danych logowania, jeśli Twoja firma już korzysta z AZURE AD. W innym przypadku, pocztą e-mial zostanie wysłane jednorazowe hasło do zalogowania się.